en_GBpl_PL

„NO BODY IS PERFECT” – KAMPANIA POLSKIEJ MARKI W DUCHU BODY POSITIVE

Tekst: Marta Podściańska

Redakcja: Marta Podściańska, Ilona Jaworska

Ruch ,,Body positive’’ działający już od lat 90., miał czas zakorzenić się w świadomości społeczeństwa. Chociaż w mediach, a szczególnie na Instagramie, ogromną popularnością wciąż cieszą się wzorce „idealnej” sylwetki, to wiele ogólnoświatowych marek próbuje przełamać schemat. Pokazuje, jak bardzo piękna i modna może być każda kobieta.

Louie – naturalność w kampanii polskiej marki (fot. Instagram/ @louieloungewear)

BODY POSITIVE – PIĘKNO KOBIECEGO CIAŁA

Do tej pory mogliśmy podziwiać prezentacje kostiumów kąpielowych H&M, bielizny Oysho, a także szczególnie wyróżniającej się naturalnością i pozytywnym nastawieniem do typów figury marki Aerie. Kampania Dear Kate w opozycji do lansowanych sylwetek Victorii Secret również zapadła w naszej pamięci na długo. Coraz więcej marketingowców zdaje sobie sprawę, że prezentowanie bielizny na kobietach o różnej figurze zwiększa zainteresowanie, ale również pozytywnie wpływa na kobiecą świadomość własnego ciała. W końcu powinniśmy dzielić się dobrym przesłaniem, że każda z nas jest piękna.

BODY POSITIVE NA POLSKIM RYNKU MODY

 Polski rynek wydaje się dopiero raczkować, jeśli chodzi o tworzenie podobnego contentu. Niewyretuszowaną kampanią wyróżniła się marka Moiess, a także ,,kochająca wszystkie kobiety’’ firma Adrian. Nasze serca podbił również projekt fotografki Magdaleny Ławniczak o nazwie ,,Black Mirror’’. Mogłoby się wydawać, że to na tyle o nurcie body positive, jednak ostatnia kampania Louie loungewear zaspokoiła nasz niedosyt.

POLECAM: NATURALNOŚĆ W RETRO EDYTORIALU BY ILONA JAWORSKA STYLIST

Louie – “No body is perfect”, naturalna kampania bielizny

LOUIE – „NO BODY IS PERFECT”, CZYLI PIĘKNO (NIE)DOSKONAŁE

 Louie w najnowszej kolekcji prezentuje subtelne koronki o kolorze dziewczęcego różu oraz zmysłowej czerni, zwracając przy tym szczególną dbałość o detale. Stawia przede wszystkim na kobiecość oraz naturalność. Jednak to nie wszystko co marka ma nam do powiedzenia. W kampanii donośnie głosi: ,,No body is perfect’’, a twarzy do najnowszej kolekcji szukali poza środowiskiem agencji modelek. Na zdjęciach są ukazane: cellulit, rozstępy oraz wałeczki tłuszczu, czyli ciało, tak bardzo podobne do naszego własnego. Naturalność i samoakceptacja pozującej dziewczyny spotkała się z entuzjastyczną reakcją. Louie tworzy nie tylko wyjątkową bieliznę, ale także przekaz, którego potrzebujemy. Zdjęcia marki są sensualne, unikalne i pełne miłości do ciała.

POLECAM: ZUZANNA KUCZYŃSKA I JEJ “MAŁE” IMPERIUM LE PETIT TROU – WYWIAD ILONA JAWORSKA X VERS-24

Czy modny nurt zaczyna podbijać świat urody również w Polsce? Mamy nadzieję, ponieważ wszystko na to wskazuje.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych