en_GBpl_PL

LOOK OF THE DAY, CZYLI KORONKA W WENECKIM STYLU NA WIOSNĘ LATO 2019

Koronka w weneckim stylu (mniej eteryczna od pastelowej, jednak równie elegancka i romantyczna) zagościła na krótkiej narzutce, którą połączyłam z klasyczną sukienką do kolan, nawiązującą do mody lat 50. To moja propozycja czarnego total looku na wiosnę lato 2019, który jest nie tylko odpowiedni na niedzielny spacer, do pracy, ale i na randkę. W minimalistycznym i francuskim wydaniu oddaje sedno słów, takich jak „prostota” i „ponadczasowość”, dlatego wystarczyło całość dopełnić szpilkami w odcieniu nude i geometryczną, fioletową torebką na łańcuszku.

KORONKI WENECKIE , CZYLI SZYCIE W POWIETRZU

Jak mawia legenda, koronki weneckie narodziły się z miłości oraz tęsknoty. Były popularne i wyrabiane w Wenecji w okresie baroku. Miały wzór dużych kwiatów prezentowanych na tle rzadko ulokowanych pajączków. Koronki weneckie są także określane ażurowymi plecionkami czy konstrukcją z przeplatanych nici. Poetycka nazwa jednej z technik ich wyrabiania brzmi punto in aria, czyli szycie w powietrzu.

ZOBACZ TEŻ: LOOK OF THE DAY, CZYLI JAK NOSIĆ ZŁOTO NA CO DZIEŃ?

Stylizacja: Ilona Jaworska

Zdjęcia: Łukasz Bartyzel

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych