en_GBpl_PL

ŚWIAT KOLORÓW SCHIAPARELLI – POKAZ HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2019/20

Magnetyczne, intensywne i neutralne – fluo barwy oraz mleczne odcienie nude królowały na pokazie Schiaparelli haute couture jesień zima 2019/20. Witajcie w bajkowym świecie kolorów, zinterpretowanym po raz pierwszy przez Daniela Roseberry!

SCHIAPARELLI HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2019/20 – FLUORESCENCYJNE KOLORY

Jesienno-zimowa, debiutancka kolekcja haute couture Daniela Roseberry przeniosła widzów oczami wyobraźni do bajkowego świata kolorów Elsy Schiaparelli. Projektantka i założycielka domu mody, w latach 30. i 40. stała się ważną figurą społeczną, nawiązującą liczne przyjaźnie z malarzami oraz pisarzami, takimi jak Salvador Dali. To wspólnie z nim wzbogacała swoje projekty o surrealistyczny wymiar, tworząc suknię z homarem, w której na łamach Vogue’a wystąpiła przyszła księżna Windsoru, Wallis Simpson. Kreatorka słynęła z promowania wibrującej barwy różu tzw. shocking pink, który został jedynie subtelnie wspomniany na wybiegu przez Daniela Roseberry. Projektant zamiast niego postawił na inne fluorescencyjne barwy tj. cytrynowy, jabłkowo-zielony czy pomarańczowo-czerwony, nadające kolekcji dynamicznego charakteru. Symbolizujące energię oraz odwagę, stanowiły doskonałe tło do wyeksponowania surrealistycznych form. W połączeniu ze szlachetnymi i bajkowymi tkaninami, takimi jak organza, stały się jeszcze bardziej magnetyczne i zaskakujące zimową porą roku.

ZOBACZCIE TEŻ: DIOR – CZERŃ NA POKAZIE HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2019/20

Schiaparelli haute couture jesień zima 2019/20 – kolory (fot. www.schiaparelli.com)

SCHIAPARELLI HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2019/20 – KLASYCZNE KOLORY

Poza wyrazistą paletą fluo-barw nie zabrakło także ponadczasowych rozwiązań. Daniel Roseberry zanurzył więc satynę, jedwab, organzę, dżersej i skórę aligatora w klasycznych kolorach. Na wybiegu pojawiły się modelki w zmysłowych czarnych, granatowych i nude kreacjach. Topy typu bandeau zdobiły śnieżno-białe balonowe rękawy oraz srebrne opaski m.in. z kryształowym haftem lamparta.

Schiaparelli haute couture jesień zima 2019/20 – klasyczne kolory (fot. www.schiaparelli.com)

Gra kolorów stała się głównym motywem moodboardu Daniela Roseberry, który w ten sposób oddał hołd twórczości Elsie Schiaparelli.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych