en_GBpl_PL

DIOR HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2019/20 – „ARE CLOTHES MODERN?”

Maria Grazia Chiuri podkreśliła gotycką elegancję kolekcji Dior haute couture poprzez jeden, ponadczasowy kolor czarny. W ten sposób nawiązała do estetyki mistrza, manifestując obrzędowość i tradycję połączoną z precyzyjną konstrukcją sylwetki. Projekty w jej wykonaniu zyskały architektoniczny wymiar (ażurowane ramiączka na wzór kolumn, spiętrzone niczym rzeźby tkaniny), a za inspirację posłużyła mapa starożytnej Grecji. Tym samym kreatorka poczyniła zwrot w swojej karierze w ramach twórczości dla francuskiego domu mody. Dotychczas spotykała się z krytyką, by następnie zachwycić mrocznym wyobrażeniem piękna.

Poniżej przygotowałam dla Was moje ulubione sylwetki z pokazu, które stanowią świetną propozycją dla współczesnych kobiet, poszukujących wyrafinowanych tkanin i krojów.

DIOR HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2019/20 – MROCZNA WIZJA PIĘKNA   

Penny Slinger, brytyjska artystka nazywana „feministką surrealistką” zaaranżowała wnętrze dawnego atelier Christiana Diora w tajemnicze i mroczne miejsce, korespondujące z głównym motywem kolekcji, czyli czernią. To ciemny kolor i precyzyjna konstrukcja sylwetki stały się punktem wyjścia projektów, dodając im obrzędowego wymiaru. W ten sposób Maria Grazia Chiuri odwołała się do tradycji mistrza, który był określany „architektem mody”. Osadziła więc kolekcję w czasach starożytnej Grecji, projektując ubrania na kształt zbroi. Zainspirowana architekturą, nawiązała formami do elementów budowli, takich jak gzyms czy kolumny. Moda stała się więc przestrzenią dla zaprezentowania spektrum budynków i form miasta. Jedna z modelek miała na sobie zaskakujący strój a’la kamienicę, z powodzeniem zastępującą pudełkową mini sukienkę.

Sukienki: Dior haute couture jesień zima 2019/20 (fot. www.dior.com)

DIOR HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2019/20 – „ARE CLOTHES MODERN?”

Stylizacje na pokazie Diora haute couture jesień zima 2019/20 stworzyły atmosferę ceremonialu połączonego z obrzędowością. W tym duchu zaprojektowano więc balową suknię ombre z gniecionej tafty, świetnie oddającą kanon piękna popularny w latach 50. (podkreślona talia i biust, wyeksponowane ramiona). W kolekcji prym wiodły także sukienki do kolan z koralikami i ażurowymi ramiączkami. Asymetryczne modele z wirującymi w ruchu frędzlami stanowiły natomiast zabieg dodający stylizacjom lekkości i nieco bardziej dynamicznego charakteru.

ZOBACZCIE TEŻ: SUKIENKA W WIKTORIAŃSKIM STYLU NA LATO 2019

Sukienka uszyta na wzór feniksa przykuwała uwagę za sprawą aplikacji w formie piór. Ponadczasowe i bardziej „realne” natomiast były szykowne warianty zdobione transparentnymi wstawkami z kwiatami.  Symbolizowały romantyzm i subtelność, skrywane pod warstwami czarnych tiuli i koronek.

Dior haute couture jesień zima 2019/20 kreacje (fot. www.dior.com)

ZOBACZCIE TEŻ: DIOR HAUTE COUTURE FW 2019/20 – RECENZJA MOJEGO AUTORSTWA NA LAMODE.INFO

Dotychczas Maria Grazia Chiuri spotykała się z falami krytyki swoich prac dla domu mody Dior. Tym razem czerń symbolizowała transformację i jej osobisty triumf, zyskując uznanie publiczności.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych