en_GBpl_PL

LOOK OF THE DAY, CZYLI SUKIENKA W BIELIŹNIANYM STYLU NA LATO 2019

Écru sukienka w bieliźnianym stylu ma w sobie wszystko – szlachetność, elegancję i prostotę, jednocześnie czyniąc stylizację zmysłową i wyrafinowaną. Długa, na ramiączkach typu spaghetti skradła moje serce, wpisując się we francuską estetykę.  Za sprawą lekkiej tkaniny i jasnej barwy stała się moim ulubionym rozwiązaniem na upalne dni.

BIELIŹNIANE SUKIENKI – HISTORIA MODY

Sukienki w bieliźnianym stylu typu slip dress promowano już w latach 20. W tym okresie królowały jedwabne i satynowe warianty z połyskiem, zdobione haftami, perłami i koralikami. Były jednocześnie romantyczne, zmysłowe i eteryczne, bo zanurzone w pastelowej palecie kolorystycznej tj. kremach, pudrowych i brudnych różach czy brzoskwiniowych tonacjach. Bieliźniane sukienki następnie wiodły prym w latach 90. Widzieliśmy je m.in. w wydaniu Kate Moss.

ZOBACZ TEŻ: MAŁA CZARNA SUKIENKA W WIKTORIAŃSKIM STYLU

BIELIŹNIANA SUKIENKA NA LATO 2019

Obecnie ponownie mamy do czynienia z nasileniem trendu na bieliźniane modele wykonane ze szlachetnych, opływających ciało tkanin. Moją uwagę zwrócił wariant zapinany na guziki w przedniej części, dzięki czemu przypomina gorset. Subtelne, pełne wdzięku akcenty w postaci naszywanych haftów i koronek urozmaicają minimalistyczny projekt.

Sukienka ta jest wszechstronna. Można ją nosić w upalne dni, wieczorem na randkę, a nawet na ślub. Symbolizuje szyk, nowoczesność i delikatność. Stanowi nieodłączny element mojej garderoby, wpisując się w ideę “less is more”.

Stylizacja: Ilona Jaworska

Fotografia: Łukasz Bartyzel

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych