en_GBpl_PL

LOOK OF THE DAY, CZYLI CZARNA SUKIENKA W WIKTORIAŃSKIM STYLU NA LATO 2019

Mała czarna sukienka wypromowana przez Coco Chanel w latach 20. i Audrey Hepburn w „Śniadaniu u Tiffany’ego”, dziś zajmuje szczególne miejsce w kobiecej garderobie. Dlaczego? Ma w sobie wszystko: prostotę, klasę i szyk.

KULTOWA MAŁA CZARNA SUKIENKA – HISTORIA MODY

Na przestrzeni lat obserwowaliśmy najróżniejsze oblicza małej czarnej sukienki. Od tej z obniżoną talią w latach 20., przez rozkloszowaną midi (New Look Diora), przez maksi w bieliźnianym stylu (na wzór lat 90.). W klasycznym – ołówkowa, jak i rockowym wydaniu – z ćwiekami. „Mała” nie oznacza więc krótkiej, a dopasowaną do figury.

MAŁA CZARNA SUKIENKA – ZA CO JĄ KOCHAMY?

Mała czarna sukienka ma uniwersalny charakter – można ją założyć zarówno na przyjęcie, do biura czy na randkę, a dodatkami „ograć” tak, że za każdym razem efekt będzie inny. Stanowi ponadto propozycję filmowego basicu, który zawsze warto mieć w garderobie, by wyglądać zmysłowo i ponadczasowo. Czerń można zastąpić granatem, bordem bądź śliwką, w zależności od typu urody czy okazji, na jaką potrzebujemy wyjątkowej kreacji.

ZOBACZ TEŻ: ZŁOTO NA CO DZIEŃ – JAK NOSIĆ?

MAŁA CZARNA SUKIENKA – STYLIZACJA NA LATO 2019

Tego lata, wybieram małą czarną sukienkę z romantycznymi bufami, wykonanymi z organzy. Krótka i prosta doskonale wpisuje się w minimalizm korespondujący z wiktoriańskim stylem. Całość uzupełniam o bordowe baletki z zamszowej skóry, które królują we francuskich filmach Rogera Vadima z lat 50. Stylizacja symbolizuje lekkość, swobodę i ultra dziewczęcość, sprawiając, że czerń staje się świetną propozycją także na wakacje.

SESJA ZDJĘCIOWA

Stylizacja: Ilona Jaworska

Fotograf: Łukasz Bartyzel

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych