en_GBpl_PL

NEW POWER DRESSING FW 2018 – EDITORIAL FOR FADDY MAGAZINE

ILONA JAWORSKA X FADDY MAGAZINE – INSPIRACJE

„Chciałam stworzyć obraz współczesnej kobiety w stylu Katherine Hepburn, która zapożycza ubrania z męskiej szafy. Zadziornej, o buntowniczej naturze, jednocześnie ceniącej francuski sznyt. By zobrazować osobowość bohaterki i klimat sesji zdjęciowej, sięgnęłam więc po bluzki z fantazyjnymi kokardami, damski smoking i mokasyny. Outfity modelki przygotowane przeze mnie miały mówić same przez siebie – ta kobieta posiada odwagę, by być sobą! Nosi spodnie jak chłopak, a eleganckie stroje jak arystokratka” – Ilona Jaworska, stylistka mody.

Kamil Banaszek, fotograf o projekcie: Sesja była niebywałym doświadczeniem. Za każdym razem to dla mnie magiczne uczucie, widzieć, jak wizja tzn. obraz, pozy i światło stają się realnym bytem na ekranie aparatu. Tym razem chciałem skorzystać z lokacji, jednak zakrywając drugi plan. Nie był on dla mnie istotny. To forma estetyki, która odcina w sposób naturalny drugi plan, wystawiając ten pierwszy jako jeden i najważniejszy. 

Eliza Białogrodzka, modelka o sesji: W pracy nad sesją bardzo ważny jest klimat na planie – o tym przekonałam się pracując z Kamilem i Ilonami. Było to jedno z moich pierwszych doświadczeń przed obiektywem, ale nie wspominam go jako stresującego. Wizualna koncepcja sesji również przypadła mi do gustu, wpasowując się w klimat elegancji, ale bez rutyny. W pamięć zapadł mi chłód, który panował tamtego dnia w plenerze, jednak efekt był wart poświęcenia!

Ilona Czarnik-Nawrocka, makijażystka o sesji: Ta sesja była jednym z ciekawszych projektów, w jakich miałam przyjemność uczestniczyć. Piękna modelka pozowała w nieco męskich stylizacjach i w dosyć dziwnym otoczeniu, które dodatkowo zostało odrealnione przez użycie tła fotograficznego w plenerze. Wiedziałam, że aby podbić te kontrasty, makijaż nie może być oczywisty – stąd między innymi narodził się pomysł zastosowania w make-up’ie oka, pomarańczowego kłębuszka wełny czy śliwkowego smokey eyes, poprowadzonego prawie pod samą brew.  

CREATIVE TEAM

Stylist (stylistka mody): Ilona Jaworska

Make-up artist (makijażystka): Ilona Czarnik-Nawrocka

Photographer (fotograf): Kamil Banaszek

Model (modelka): Eliza Białogrodzka, ECManagement

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych